вмро-дпмне ок кичево

Пронајдени се 7 резултати на тема „вмро-дпмне ок кичево“
Вести

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ ОК Кичево со порака до сите: Заокружете го бројот 14 за да ја донесеме историската победа (ФОТО)

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ ОК Кичево денеска преку акција упатија порака до сите да го заокружат бројот 14 кој ќе ја донесе најголемата...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Кичево: Модернизација на железничката станица во Кичево е само уште едно нереализирано предизборно ветување од СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ ОК Кичево денеска преку изјава за медиумите потенцираше дека СДСМ ветуваше модернизација на железничката станица во Кичево,...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Кичево најостро се спротивставува на селективното работење на локалната власт- кичевчани не ја заслужуваат оваа ненародна власт

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Кичево на својот Фејсбук профил сподели статус во кои пишува дека и по шест години откако е променета...