вмро-дпмне ок гази баба

Пронајдени се 5 резултати на тема „вмро-дпмне ок гази баба“
Вести

Делегација на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Гази Баба положи свежо цвеќе пред споменикот на Методија Андонов Ченто

Делегација на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Гази Баба положи свежо цвеќе пред споменикот на Методија Андонов Ченто по повод 62 години...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Гази Баба присуствуваше на откривањето на споменикот на Горан Стојменовиќ кој загина во Диво Насеље

Претставници од ВМРО-ДПМНЕ ОК Гази Баба денеска присуствуваа на откривањето на споменикот на Горан Стојменовиќ кој загина во Диво Насеље...
Вести

Гордана Силјановска го презентираше својот план и визија за Република Македонија во ОК на ВМРО-ДПМНЕ Гази Баба (ФОТО)

Вчеравечер во просториите на Општинскиот комитет Гази Баба се одржа претставување на професорката Гордана Силјановска Давкова која...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Гази Бава: Борче Георгиевски треба да разбере дека Општина Гази Баба не е негова приватна сопственост

Градоначалникот Борче Георгиевски по којзнае кој пат ја погази волјата на граѓаните на општина Гази Баба, ова денеска на пресконференција...