влажни коловози

Пронајдени се 72 резултати на тема „влажни коловози“
Вести

Возачи бидете внимателни, сообраќајот се одвива на влажни коловози – еве каква е состојбата со граничните премини

Сообраќајот на патиштата се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини...
Вести

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажи коловози – АМСМ со препорака да се вози внимателно на овие делници!

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор...
Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено и по влажни коловози, надлежните апелират на внимателно возење

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно влажни коловози, при што на одредени патни правци кои поминуваат...