влатко неделковски

Пронајдени се 8 резултати на тема „влатко неделковски“
Вести

Неделковски: Димески и другите од власта да знаат дека согласно Член 73-б од Законот за спорт секој кој ќе сруши или пренамени спортски објект ќе се казни со затвор

Помина цела недела откако Државна комисија за спречување на корупцијата објави дека започнува постапка за испитување на судирот на...
Вести

Неделковски: Желбата да се прикаже објектот на СРЦ Кале како руиниран е јасен показател дека сакаат да го пренаменат земјиштето за градба

Ова зад нас се базените под  Кале, капитален спортски објект од големо значење за граѓаните на Скопје. Овие базени, задно со фитнес центарот,...
Вести

Неделковски: Договорот на Даниел Димевски за закуп на СРЦ Кале и ексклузивните права во него за советникот на Заев (ФОТО)

Влатко Неделковски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус поврзан со договорот на Даниел Димовски за закуп на СРЦ Кале. -ДОГОВОРОТ...
Вести

Поради неодговорно работење на Каевски, првиот дел од 6 милиони евра доделен од АМС на федерациите и спортските клубови е невалиден

Помина 30 месеци од владеењето на Дарко Каевски во АМС, посочува Влатко Неделковски од ВМРО-ДПМНЕ. -Сакаме да ја информираме јавноста...