влатко ѓорчев

Пронајдени се 171 резултати на тема „влатко ѓорчев“
Вести

Ѓорчев до Заев: Зошто толку го штитите најнепопуларниот и најскандалозниот министер во оваа Влада Венко Филипче

Пратеникот Владимир Ѓорчев од редовите на ВМРО-ДПМНЕ денес на собраниската седница посочи дека Венко Филипче е најскандалозниот министер...
Вести

Ѓорчев од Демир Капија: Идната програма на ВМРО-ДПМНЕ ќе се креира според потребите на граѓаните- доаѓа новата влада на Македонија

Пратеникот Влатко Ѓорчев денес во рамки на кампањата „Разговори за Обнова на Македонија – Проблеми, решенија и програма“ имаше...
Вести

Ѓорчев: Според индексот за мизерија на Кето Институтот од Вашингтон владата на Заев и СДСМ во 15те најмизерни во светот

Денеска излезе листата на Kето Институтот од Вашингтон, според која Македонија е меѓу 15те најмизерни земји во светот. Од 200 земји ние...
Вести

Ѓорчев во Форин офисот во Лондон: Силно ќе ги развиваме односите со Велика Британија, како и сојузништвото со НАТО и ЕУ земјите

Пратеникот и меѓународен секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев е во неколкудневна посета на Обединетото Кралство. Во Форин офисот во...
Вести

Ѓорчев до СДСМ: Ако гласате за министер од „Мавровски работници“, тогаш затворените од 27-ми април треба да си одат дома!

Треба да има амнестија за 27-ми април и луѓето од затворите да си одат дома, порача вчера од собраниската говорница Влатко Ѓорчев, пратеник...
Вести

Ѓорчев: Зошто авионите и хеликоптерите доцнеа цели 5 часа? Ќе понесе ли некој ОДГОВОРНОСТ од толку многу директори и 28 министри?

Кој директор или министер ќе одговара за доцнењето на авионите и хеликоптерите во Велес од дури 5 часа?, прашува пратеникот од редовите...