влатко андоновски

Пронајдени се 4 резултати на тема „влатко андоновски“
Фудбал

Девојките на ЖФК Кул на средба со селекторот на светските прваци во женски фудбал, Македонецот Влатко Андоновски

Младите фудбалерки од фудбалската школа ФК Кул од Скопје имаа несекојдневна можност да поразговараат и да добијат совет од селекторот...
Фудбал

ФФМ му честиташе на Андоновски: Убаво е кога добри работи им се случуваат на луѓе кои се чесни кон својата работа

Фудбалската федерација на Македонија му честиташе на Влатко Андоновски кој е именуван за нов селектор на американската женска фудбалска...