владо илиевски

Пронајдени се 4 резултати на тема „владо илиевски“
Кошарка

ВИДЕО: „Леле луѓе што направивме“ – 10 години од денот кога светот учеше географија, а Македонија плачеше од радост!

Пред точно 10 години, македонските кошаркарски репрезентативци на гости во Литванија во Каунас на Европското првенство испишаа една...