Владо Георгиев

Пронајдени се 9 резултати на тема „Владо Георгиев“
Познати

Самарџиќ играше оро до невестата, Владо Горгиев со оваа песна му поска среќен брак- се ожени македонскиот менаџер Кристијан (ВИДЕО)

Македонскиот менаџер Кристијан Стефановски се ожени после долгогодишната врска со девојката Ана Стојковска. Парот вчера во еден скопски...
Познати

Две години ја криеше далеку од очите на јавноста- Ќе се стопите кога ќе ја видите наследничката на Владо Георгиев (ФОТО)

Познатиот пејач Владо Георгиев во 2016 година по прв пат стана татко, откако неговата девојка се породи со нивната ќерка Софија. Пејачот...
Познати

Фановите на Владо Георгиев во шок: Брзата помош го пронашла пејачот на подот со вкочанета вилица, еве ги деталите

Владо Георгиев, според пишувањата на српските медиуми на 7. мај завршил во болница, откако сопругата Милица го нашла онесвестен. – Екипата...