владимир нелоски

Пронајдени се 67 резултати на тема „владимир нелоски“
Вести

Нелоски: Следниот Градоначалник на Град Скопје од коалицијата за “Обнова на Македонија” ќе им ги зголеми платите за 50% на овие тивки херои кој секој ден се изложени на опасност

Честитки до пожарникарите за изборената победа, уште еден доказ дека доколку се борите за нешто со сиот свој капацитет, чесно и со искрени...
Вести

Нелоски: „Петре, дали ти доликува со вакви изјави, да им возвраќаш на овие наши јунаци, кои го жртвуваат својот живот за нас во моменти на невоља?“

Оние кои се во први редови, во најкритичните ситуации, се исмејани, омаловажени и понижени од градскиот татко со изјавата: “На оној...
Вести

Нелоски: Ако може владата на СДСМ да троши за фстаци и владини возила, може и да го прифати денешниот амандман на ВМРО-ДПМНЕ за зголемување на помошта од 6 на 9 илјади денари за студентите

Владимир Нелоски, претседател на Градски Комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само Вистина на Канал 5...
Вести

Нелоски: Како што кажуваше ВМРО-ДПМНЕ во минатото, добрососедскиот договор со Бугарија само ќе произведува нови проблеми

Во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија Владимир Нелоски, претседател на Градски комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека ВМРО-ДПМНЕ...
Вести

Нелоски со порака до Шилегов: Гребење на асфалт не е градежна офанзива, туку остварување на капитални проекти како подземна улица под Кале и пробивање на булеварот „Илинден“

Владимир Нелоски, претседател на Градски Комитет при ВМРО-ДПМНЕ утринава гостуваше на утринска програма на Алфа телевизија при што...
Вести

Нелоски: 11.8 милиони за советник на СДСМ во Град Скопје преку Фондот за иновации, продолжуваат иновативните методи за испумпување пари од државата

Фондот за иновации продолжува да иновира нови начини за испумпување на пари од државниот буџет за сметка на фирми блиски до власта....
Вести

Нелоски: Општина Аеродром шест месеци не ги ослободи родителите од плаќање надоместок за градинка за да набави метлачки машини

Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук прашува дали има образ оваа мафијашка банда? -Општина Аеродром 6 месеци не ги...
Вести

Нелоски: Покачената цена на струјата не ги опфаќа само ВМРО-ДПМНЕ, ги опфаќа сите граѓани, власта удира по нашите џебови за нивни потреби

Денес Владимир Нелоски, висок функционер од редовите на ВМРО-ДПМНЕ имаше гостување во дневникот на телевизија 24. При своето гостување...
Вести

Нелоски: Имаше ваков случај кога обезбедување пријави бомба на шега, па беа уапсени и си заглавија за “шегата”

Владимир Нелоски прави споредба со случувањето по повикот за шкртање на изборните ливчиња за да докаже дека тоа дело е навистина сериозно. Неговиот...
Вести

Нелоски: Да не следеа вака како што не следат вообичаено и во мерките за помош на стопанството кои ги предлагаме, немаше до сега да имаме 160.000 невработени

Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус во кој напиша дека да не следеа вака како што не следат вообичаено...