владимир милчин

Пронајдени се 24 резултати на тема „владимир милчин“
Вести

Милчин: Да беше маглата погуста ќе беше како онаа во која се слушаат гласови на луѓето кои не можат да го најдат излезот

-Да беше малку погуста, маглата ќе беше како онаа во Фелиниевиот “Амаркорд” во која се слушаат гласови на луѓето кои не можат да го најдат...
Вести

ШАРЕНИТЕ ПОВТОРНО РАЗОЧАРАНИ ОД ВЛАСТА- Милчин за поставувањето на Садула Дураку за вицепремиер на Заев: Дупло дно! (ФОТО)

Шарените револуционери повторно се разочарани од премиерот Зоран Заев и гласно го искажуваат својот револт. Поранешниот прв човек...
Вести

Милчин: Јазикот се вика македонски и никој нема право да го нарече северномакедонски или да го загради во границите

За македонскиот јазик, за неговото признавање, преименување или негирање од кого било и на каков било начин, не може и не смее да одлучува...
Вести

Милчин: Наместо да ја намалат владината администрација Заев и партнерите ја претвораат во тумор кој ќе ја изеде однатре државата

Некогашниот прв човек на соросовата фондација во земјава, Владимир Милчин, како и отворениот поддржувач на политиките на Зоран Заев...
Вести

Милчин: Заев во опозиција рече дека има снимки за „Монструм“ и дека случајот ќе биде расчистен, тоа што сега го прави како премиер е страшно

Поранешниот прв човек на Фондацијата Институт Отворено Општество Македонија, во гостувањето во емисијата „60 минути“ на ТВ Алфа за...