владимир ѓорчев

Пронајдени се 67 резултати на тема „владимир ѓорчев“
Вести

Ѓорчев: Проблемот е што сите сфатија дека кога ќе му треснат на маса на Заев тој се ќе испорача, така Македонија ги изгуби позициите на меѓународната сцена

Владимир Ѓорчев, секретар за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ на гостување во „Анализа 24“ што се емитува на телевизја 24 рече дека...
Вести

Ѓорчев: Прилеп, Струмица, Делчево, Кочани и многу други градови немаат вакцинални пунктови, веднаш да се отворат

Со месеци Македонија беше земја во која што имаше најмалку вакцини, а најмногу починати од КОВИД пандемијата. Сега кога почна вакцинацијата...
Вести

Ѓорчев: Ни рекоа „За Живот во Македонија“, а државата ни е една голема гробница, заради некадарниците од власта наместо победи, броиме мртви

Владимир Ѓорчев, членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот протест пред Министерството за здравство, своето обраќање го...
Вести

Ѓорчев: Заев со својата безидејна влада и по цена на човечки животи само поради коалициони договори сака да го спроведе пописот

Во денешното издание на “Што не е јасно” на Алфа телевизија, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев истакна дека пописот мора да...
Вести

Ѓорчев: Се случува хуманитарна катастрофа во државата поради фијаското на Владата која не е способна да набави ниту една вакцина против Ковид-19

Македонија ги живее своите најцрни денови, од постоењето до денес. Не само како независна држава, туку од Втора светска војна па навака....
Вести

Ѓорчев: Разумно е пописот да се одложи една година, за тоа што Македонија има најмногу починати по глава на жител и најмалку вакцини во светот

Катастрофална и ужасна е одлуката на Зоран Заев да оди по секоја цена на политички попис за да ги исполни коалиционите барања кои што...
Вести

Ѓорчев: Србија секој месец отвора фабрики, а со Заев во Македонија абер нема од странски инвестиции, македонската економија пропаѓа

„Не само што ние сме во економска криза, мислам дека е тоа условно кажано „understatement“, ние немаме економија во моментов, не само што немаме...
Вести

Ѓорчев: Бангладеш за нас е Шведска во однос на вакцините, во време на Заевизам имаме над 3.200 починати, петпати поголема смртност од просекот во светот

„Бангладеш има три ипол милиони вакцинирани. Бангладеш за нас е Шведска во моментов што се однесува до вакцините. Бангладеш за нас е...
Вести

Ѓорчев: Има ли полош резултат од нула, Македонија има нула вакцини, целиот свет ни се мајтапи со онаа кутија од Табановце

На секој му треба повеќе вакцини, но колку помалку има од нула. Има ли полош резултат од нула, Македонија има нула вакцини. Нула, а тоа...
Вести

Ѓорчев: Веќе не сме најлоши во Европа, туку во светот по неодговорноста околу вакцинирањето

Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека веќе не сме најлоши во Европа, туку најлоши во светот во однос на вакцинирањето. -Заевистан...