владимир блажев

Пронајдени се 5 резултати на тема „владимир блажев“
Познати

КОЈ САКА МОЖЕ-Панчо ДНК: Од работа нема срам, благодарам што ме вработија и ми овозможија да го ‘испечам’ занаетот за пица мајстор!

Старо правило е дека од работа нема срам…Особено во овие тешки времиња кои никако да запрат туку напротив се продолжуваат…На естрадните...
Вести

Панчо ДНК до Владата: Најлесно е да се удри по македонските артисти кои ги множите со нула, уметниците ќе дигнат глас на улица

По новите рестриктивни мерки кои ги донесе Владата, а се однесуваат на угостителските објети, на социјалните мрежи се оглси пејачот...
Вести

Диџеј Панчо: Абе ќе ја гушкате Универзална или ве вработија во администрација и по функции па некако не ви се гледа, нит слуша?

Македонскиот пејач Владимир Блажев попознат како Диџеј Панчо преку статус на Фејсбук прашува дали ќе ја гушкаат Универзална сала или...