влади

Пронајдени се 6 резултати на тема „влади“
Вести

Арсовски: Додека сите други влади во регионот и во Европа се борат што повеќе да снабдат вакцини, оваа влада е заинтересирана да спроведе политички попис

„Оваа влада прави се наопаку од она кое што треба да го прави. Додека сите други влади во регионот и во Европа се борат што повеќе да...
Регион

Брегу: Владите на Западен Балкан ќе треба да преземат одговорност за спроведување на заедничкиот регионален пазар

Генералната секретарка на Советот за регионална соработка, Мајлинда Брегу денеска, на состанокот на министрите за надворешни работи...