влада на република македонија

Пронајдени се 35 резултати на тема „влада на република македонија“
Вести

Пријавил дека додека во владата на посета е Урсула Фон дер Лајен ќе биде активирана бомба, па настанал хаос во Скопје!

Денеска (28.09.2021) во Скопје полициски службеници го приведоа И.М., кој во 10.32 часот во СВР Скопје телефонски пријавил дека при посетата...
Вести

Заев тврдеше дека на Владата ќе пишува Република Македонија: Денес буквите отстранети за да се додаде „Северна“ (ВИДЕО)

Од зградата на Владата веќе е отстранет натписот „Влада на Република Македонија“. На тоа место, ќе биде напишано Влада на Северна Македонија,...
Вести

Владата на Заев финансира весник поврзан со терористичката организација ФЕТО, одговорна за неуспешниот обид за државен удар во Турција

Владата на Република Македонија објави список на печатени медиуми на кои им доделува финансиска поддршка. На 11 печатени медиуми им...
Вести

Каракамишева: Приклучете ни се кон тужбата со која ќе ја тужиме Владата поради геноцидното кршење на нашите лични и неприкосновени права

Секој граѓанин може да учествува во тужбата со која ќе се тужи Владата на Република Македонија поради геноцидното кршење на нашите...