витамини

Пронајдени се 41 резултати на тема „витамини“
Храна и пијалаци

Даваат ЕНЕРГИЈА, полни се со витамин Д, го намалуваат ВОСПАЛЕНИЕТО: Овие намирници се најдобрата ХРАНА за МОЗОКОТ

Мозокот е нашиот компјутер кои работи 24 часа дневно и е најголем потрошувач на киселините и енергијата. Кога забораваме додека сме млади...
Храна и пијалаци

ВНЕСОТ НА ОВИЕ 5 МИНЕРАЛИ Е ИСКЛУЧИТЕЛНО ВАЖЕН: Без нив телото започнува побрзо да старее, а имунитетот да опаѓа!

Сите знаеме дека ако сакаме добро здравје, мора да му обезбедиме на организмот доволно витамини. Витамините се хранливите суперхерои...
Храна и пијалаци

Буквално ја „храни“ крвта: Нема добра крвна слика без овие три витамини, а еве во кои намирници ги има најмногу

Крвта е неопходна за телото бидејќи носи кислород и хранливи материи до органите во телото, па затоа е неопходно да се јаде за да се обезбедат...