високи температури

Пронајдени се 25 резултати на тема „високи температури“
Вести

Македонија во портокалова фаза: Бремените жени и хронично болните ослободени од работа, ова се препораките за граѓаните

Oд денеска до 24 јули 2022 година територијата на целата држава ќе биде зафатена од високи температури од портокаловата фаза, а Владата...
Вести

АХВ: Поради високите температури да се внимава на безбедноста на храната и здравјето на милениците и домашните животни

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) апелира до граѓаните, поради топлото време и високите температури да внимаваат на безбедноста...
Живот и стил

Ова е убедливо најубавото балконско цвеќе – отпорно е на високи температури, лесно се негува, цвета раскошно

Метеоролозите најавуваат доаѓање на потопли денови, а тоа значи дека сè повеќе време ќе поминуваме надвор. Вистинско време е да ја уредите...
Вести

Од високите температури во Македонија страдаат и земјоделските насади: Пченката на самото растение се претвора во пуканки (ФОТО)

Од високите температури кои што ја зафатија Република Македонија страдаат и земиоделските насади. Имено, земјоделските насади како...