вируси

Пронајдени се 11 резултати на тема „вируси“
Живот и стил

Еве како да се заштитите од есенските вируси: Применете ги овие 10 совети со кои ќе го зајакнете имунитетот

Ако ги следите овие едноставни препораки, шансите да се заразите ќе се намалат. 1. Вакцинирајте се против грип и корона Ова е најважната...
Живот и стил

Зошто летово сме болни како во зимските месеци? Експертите велат дека ова е единственото објаснување

Летово е зголемен бројот на заболени од настинки и стомачни вируси, кои вообичаено се присутни во зимските месеци, пишува „Дејли мејл“. Она...