виница

Пронајдени се 43 резултати на тема „виница“
Општини

Kандидатот за градоначалник на општина Виница Миле Петков: Овој тим кој заслужува шанса и со сигурност нема да ја изневери вашата доверба

Ова е победничкиот тим, тим кој претставува спој на младоста и искуството, нова енергија, знаење и квалитет, рече во своето обраќање...
Вести

Петков: Време е Виница да одбере реални проекти наместо празни ветувања, способни и исполнителни личности наместо оние кои ги ставаат личните интереси пред вашите

Ја барам поддршката од сите вас, граѓани на општина Виница, што сакате да делуваме различно од досега. Ве повикувам заеднички да започнеме...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Блокираме во Виница, Македонска Каменица и Пробиштип се додека Заев не запре со распродажбата на Македонија

Покрај онаа блоката која што денеска се случи пред Владата на Република Македонија и онаа пред Министерството за надворешни работи,...
Вести

Пациенти во Виница се тестираат со тестовите слични на оној за бременост- истиот покажувал една или две црти, докторите шокирани од измамниците

Пациенти од Виница, се јавувале кај матичните лекари за да им кажат дека се „негативни“ на коронавирусот, откако дома им дошол некој...
Вести

Јанушев на средба со ловното здружение од Виница: Се обврзавме на целосна ревизија на постапките со кои беа одземени ловишта во изминатиот период од 4 години

Во Виница се сретнавме со членовите на ловното здружение. Разговаравме за нашите проекти од програмата кои се однесуваат на оваа гранка. Се...