вилма трајковска

Пронајдени се 3 резултати на тема „вилма трајковска“
Вести

Беше прва дама на Македонија, а никој нема да ги заборави овие нејзини зборови: Борис пред трагедијата ме погледна и ми го кажа ова! (ФОТО)

Денеска се навршуваат 17 години од страшната хеликоптерска несреќа во близина на Мостар во БиХ каде загина македонскиот претседател...
Познати

БОЛКАТА СЕ УШТЕ ИСТА: Вака денес изгледа семејството на Борис Трајковски, ќерката му беше слаба страна, со синот играше фудбал (ФОТО)

Денеска се навршуваат 16 години од трагичната смрт на македонскиот претседател Борис Трајковски кој животот трагично го загуби во хеликоптерска...