вилма рускоска

Пронајдени се 30 резултати на тема „вилма рускоска“
Вести

Дескоска, Здравев и Џолев си ја подаваа метлата наместо да се фатат за работа- Русковска наместо да решава корупција му слугува на Заев

40.000 административци заедно со премиерот Зоран Заев, министри, директори, градоначалници, судии, обвинители, денеска чистеа низ земјава....
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Цел политички врв е фатен во криминален октопод, а Русковска обвинителството невешто ги прикрива луѓето од власта

Случајот „Рекет“ е единствениот целосно реализиран проект на Зоран Заев во овие три години бидејќи и тој и неговите соработници безрезервно...
Вести

Република: Каде е торбата со парите и зошто Рускоска не ги погледнала сите докази, а побрза да ја затвори истрагата само со тројца обвинети?

Обвинителката Вилма Рускоска не се сеќава дали ги погледнала снимките од безбедносните камери во домот на Бојан Јовановски алијас...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: „Рекет“ е режирана претстава во која Русковска треба да го заштити аболицираниот криминалец Заев

Целиот случај Рекет е режирана претстава во која Русковска обвинителството треба да направи се за да го заштити аболицираниот криминалец...
Вести

Мицкоски со детали: Заев сакаше „Рекет“ да остане кај Рускоска и сакаше новиот оддел да не ги гони досегашните скандали на Заев и Владата

Зоран Заев го одби предлогот на ВМРО-ДПМНЕ да новиот обвинител и новото обвинителство се занимава со корупција на избрани и именувани...