Викторија Маринова

Пронајдени се 8 резултати на тема „Викторија Маринова“
Регион

Само ја удрив и бутнав: Осомничениот за убиството и силувањето на бугарската новинарка ги негира обвинувањата

Германското обвинителство соопшти дека обвинетиот за убиството на бугарската ТВ новинарка Викторија Маринова, признал дека ја нападнал,...