викторија лоба

Пронајдени се 28 резултати на тема „викторија лоба“
Познати

Викторија Лоба направи свадба за паметење во луксузен скопски ресторан – по црковната венчавка блесна во елегантен бел фустан (ФОТО)

После црковната церемонија која се случи во црквата Св. Јован Канео во Охрид на ден Голема Богородица, пејачката Викторија Лоба и нејзниот...
Храна и пијалаци

Не заборавајте ги штиклите: Четврток (23 јуни), гламурозна ноќ за „Вино на штикли“, убави вина и Викторија Лоба

Се е подготвено за „Вино на штикли“, настан што гарант ќе го одбележи долгото топло лето. Да резимираме: на 23 јуни, во четврток, од 19 часот...
Познати

Лоба во солзи поради војната во Украина: Македонската пејачка со руски корени не можеше да престане да плаче во утринската програма

Македонската поп пејачка, Викторија Лоба, во понеделникот гостуваше во утринската емисија на Телма, во која зборуваше за проектите...
Познати

Ништо од свадбата од соништата- Викторија Лоба ја откажа венчавката, а за причината реши да не се срами да проговори (ФОТО)

Ништо од свадбата од соништата. Нашата позната пејачка Викторија Лоба поради пандемијата на коронавирусот мораше да ја откаже закажаната...