викенд временска прогноза

Пронајдени се 40 резултати на тема „викенд временска прогноза“
Вести

Викенд временска прогноза: Особено подгответе се за во недела и деновите кои следуваат потоа, еве кога доаѓа снегот!

Времето утре во Македонија ќе биде во западните делови претежно облачно, а во источните сончево со умерена облачност. По одделни котлини...
Вести

Викендот сончево и топло- од понеделник вистински пекол во Македонија, УХМР со алармирање за во среда кога „тлото ќе гори“ (ФОТО)

Времето за време на викендот ќе биде сончево со умерен северен ветер, што ќе придонесе благ пад на температурите. Во недела максималната...
Вести

До крајот на неделата ни доаѓа уште едно невреме- за време на викендот подгответе се за вистински пекол и највисока температура досега

Времето утре претпладне сончево со мала до умерена облачност, од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе биде нестабилно со...