вице заев

Пронајдени се 69 резултати на тема „вице заев“
Вести

Арсовски: Семејството Заеви е главата на целиот рекетарски октопод, сите кои се вмешани да седнат во обвинителна клупа

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски одговарајќи на новинарско прашање во однос на писмото и оние конверзации кои што беа објавени...
Вести

„Фирмата „СВ Инвест“ блиска до Заеви добила со сигурност над 6 милиони евра тендери од државата, а должи за даноци“

Фирмата „СВ Инвест“ на Столе Чифлигароски, пријателот на Заеви од државата добила со сигурност над 6 милиони евра тендери, а не плаќала...
Вести

Милошоски: Третиот неформален премиер кој што се занимава со тендери на неформален начин е Вице Заев, поради него граѓаните ќе плаќаат поскапа струја

Денес пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски при остварената посета на граѓани во Охрид одговараше на прашања на...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Дали притворот на Камчев е за да не се дознае каде завршиле парите од Рекетот кои треба да се бараат кај Зоран и Вице Заев?

Прво осудениот во Рекет Бојан Јовановски јавно посочи дека милионот на Камчев од изнудениот рекет треба да се бара кај Зоран и Вице...
Вести

Николоски: Премиерите од ЕУ во детали знаат за корупција во земјата, дека братот на премиерот е во бизнис, дека Заев даде скандалозно интервју со попуштање за Бугарија

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител се осврна...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев призна, фирма на Вице вмешана во криминал од 200 милиони евра, земала кредити од пропаднатата Еуростандард банка

Зоран Заев призна, фирма на Вице Заев е вмешана во криминал тежок 200 милиони евра. Имено фирма каде Вице Заев е косопственик земала кредити...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Оштетени штедачи сведочат дека Вице Заев правел криминал во Еуростандард банка, чекаме Рускоска да го уапси братот на премиерот по ваквото признание

Штедачите на Еуростандард банка потврдија дека Вице Заев преку фирмата Сара Инжинеринг земал кредит од 600.000 евра пред две години и не...
Вести

Андоновски: Фирмите на Вице и нему блиски профитирале со 13 милиони евра од Еуростандард, додека заштедите на народот пропаднаа

Во време во кое вие, чесните граѓани на Република Македонија, својата тешко заработена заштеда сте сметале дека ви е на безбедно, 29 струмички...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Јавно соопштуваме дека директен учесник во пропаѓањето на Еуростандард Банка се Заеви, таму кредити без покритие земал неговиот брат Вице

Жално е што Костадин Костадинов не собра храброст и доколку верува во лагите и клевети што ги кажа од Собрание да ги повтори надвор од...
Вести

Милошоски: Фирма на Вице Заев и 29 други струмички фирми профитирале со речиси 13 милиони евра од неплаќање кредити кон Еуростандард

На денешната расправа на седницата на Собранието на Република Македонија се обрати пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “За обнова...