вежби

Пронајдени се 56 резултати на тема „вежби“
Останати спортови

Флексибилност и опуштање: 15 минути од најдобрите вежби за истегнување што треба да ги правите секој ден (ВИДЕО)

Не смеете да ги прескокнете Иако вежбите за истегнување се многу важни, многу луѓе или намерно или случајно, ги игнорираат. Меѓутоа,...
Останати спортови

Првиот чекор до совршената линија: 15 минути супер вежби за затегнување на задникот и нозете (ВИДЕО)

Сега е вистинско време да започнете со подготовките за летото Затегнатиот задник и извајаните мускули на нозете секако звучат одлично. Но,...
Останати спортови

НАЈДОБРИТЕ ВЕЖБИ ЗА РАЦЕ И ГРБ: За еден месец ќе имате цврсти и обликувани мускули, а болките ќе исчезнат!

Овие вежби не само што ќе ви помогнат да ги затегнете мускулите на рацете и грбот, тие ќе го подобрат држењето на телото, но и ќе ја намалат...