вето

Пронајдени се 20 резултати на тема „вето“
Вести

Муцунски: Со овој закон кој што го донесе власта за попис, граѓаните нема да веруваат во самиот процес на попишување

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечер-ва при своеото гостување во централниот...
Вести

Еленовски: Не сум изненаден од ветото на Бугарија, туку од поведението односот и деградирањето на националните интереси од Заев и владата

Во вечерашниот дневник на Сител телевизија во „тема на денот“ гостуваше поранешниот министер за одбрана Лазар Еленовски кој што кажа...
Вести

По ветото од Бугарија, граѓаните на Твитер: Со Заев и Димитров станавме Ветовска Македонија, патлиџан дипломатијата прогласена за умрена

Бура на реакции на социјалната мрежа Твитер откако вчера официјално на првата меѓувладина конференција на земјите членки Република...
Вести

Андоновски: Зошто Димитров го криеше документот со кој од нас се бара откажување од македонскиот јазик, историја и малцинство како услов за продолжување на европските интеграции?

Зошто Димитров го криеше документот со кој од нас се бара откажување од македонскиот јазик, историја и малцинство како услов за продолжување...