ветеринар

Пронајдени се 4 резултати на тема „ветеринар“
Занимливости

ФОТО+ВИДЕО: Ретривер тежок 73 килограми бил оставен на успивање, но тогаш ветеринарот направил нешто неверојатно

Буцкастиот ретривер изгледа преслатко, но вишокот килограми му го попречувале здравјето и сопствениците сакале да го успијат, но ветеринарот...
Живот и стил

Спасила бебе во последен момент: Мајката почнала да се породува среде улица, а потоа се појавила оваа храбра девојка

Една градежна работничка од Мјанмар добила породилни болки насред улица во Бангкок. Во ветеринарската клиника, во близина на местото...