ветер

Пронајдени се 31 резултати на тема „ветер“
Вести

Само промоцијата на Шилегов на дело: Се колнеше во реконструкцијата на средното хемиско училиште, а ветрот го издува целиот покрив (ФОТО)

Невремето во Скопје и силниот ветер вчеравечер буквално денеска ги парализираше делови од градот. Паднати бандери, одлетани кровови...
Скопје

Останете дома вечерва, а автомобилите паркирајте ги на безбедно: Силен ветер во Скопје, откорнати дрвја

Во Скопје вечерва дува силен ветер со брзина од околу 70 километри на час. Во делови од градот има откорнато покриви и дрвја кои го попречуваат...
Регион

Силната бура и ветрот во Дубровник буквално носеа човек- тој со голема брзина се мавна со главата во ѕид (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Силните до сега незапаметени ветришта носеа дрвја, покриви, фасади, киосци, превртуваа јахти, а во силната бура во БиХ се повредени шест...