весна пемова

Пронајдени се 24 резултати на тема „весна пемова“
Вести

Вооружени полицајци го сопреле пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ- во знак на револт Манојлоски ја напушти седницата на Комисијата за труд и социјална политика

Заменик претседателката на собраниската Комисија за труд и социјална политика Весна Пемова денеска ја прекина седницата поради немање...
Вести

Пемова: Буџетот за 2019 година е најголем буџет досега, мегаломански, полулистички и буџет кој што дополнително ќе ги осиромаши граѓаните

На денешната расправа во Собранието пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Весна Пемова рече дека со денешното отсуството на министерот за финансии,...
Вести

Пемова: Жителите на Пиперово имаат потреба од изградба на пречистителна станица, Министерството одби да одговори на нивната потреба

На денешната седница на  Комисија за финансирање и буџет имаше обраќање пратеничката од редовите на ВМРО ДПМНЕ Весна Пемова. На седницата...
Вести

Пемова: Жителите на Пиперово имаат потреба од изградба на пречистителна станица, Министерството одби да одговори на нивната потреба

На денешната седница на Комисија за финансирање и буџет имаше обраќање пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Весна Пемова. На седницата...