весна драгојевиќ

Пронајдени се 5 резултати на тема „весна драгојевиќ“
Познати

Црнината никако да ја симне од себе- вака денес изгледа сопругата на Оливер Драгојевиќ две години по неговата смрт (ФОТО)

Денеска се одбележуваат две години од смртта на легендарниот хрватски пејач Оливер Драгојевиќ кој по тешката и долга битка со ракот...
Познати

Од овој детаљ кој осамнал на гробот на Оливер Драгојевиќ ќе роните солзи- неговата сопруга откри и кој го оставил тоа (ВИДЕО)

На годишнината од смртта на легендарниот хрватски пејач Оливер Драгојевиќ неговата сопруга Весна Драгојевиќ откри како го поминала...
Познати

Вдовицата на Оливер Драгојевиќ проговори една година по неговата смрт: „Немав сила за документарецот, а сега следува концерт“

Вдовицата на музичкиот великан Оливер Драгојевиќ била поканета на премиерата на документарниот фил „ОЛИВЕРовите 70“, кој премиерно...
Познати

Ќе ви пукне срцето кога ќе го прочитате писмото на сопругата на Оливер: „За некој ден ќе се роди Марко кој никогаш нема да го видиш“

Три дена беше тоа што никогаш не сакаше да бидеш – важен, почитуван, сакан од сите познати и непознати луѓе. Морам да ти кажам дека се...