веселин вујовиќ

Пронајдени се 22 резултати на тема „веселин вујовиќ“
Ракомет

Вујо не престанува со скандалозни изјави, ќе ги пуштел играчите дома: Не знам што би правеле во онаа „вукојебина“

Словенечкиот селектор Веселин Вујовиќ после поразот Данска со кој неговите ракометари ги изгубија и теоретските шанси за пласман на...