вера матовиќ

Пронајдени се 3 резултати на тема „вера матовиќ“
Познати

Само ТАА го посетила во болница пред да почине, откриени непознати детали за последните денови од животот на Тома Здравковиќ

Пејачката Вера Матовиќ е една од естрадните уметници која зад себе има 50-годишна кариера и голем број хитови. Во една прилика гостувајќи...
Познати

Со „Мики Милане“ се прослави низ Балканот а таа искористи шанса и ѝ се обрати на својата колешка: „Душманите сакаат да нè скараат“

Фолк-пејачката Вера Матовиќ повторно стана една од најбараните јавни личности, бидејќи, како што истакна и самата, поради славниот хит...