венера

Пронајдени се 17 резултати на тема „венера“
Хороскоп

ВЕНЕРА ВО ВАГА! Во октомври три хороскопски знаци ќе ја сретнат својата сродна душа – подгответе се за голем пресврт во љубовта

Венера во Вага ги покажува своите најдобри квалитети бидејќи таму се чувствува добро, па наше е максимално да го искористиме овој период....
Хороскоп

Нестабилните врски запаѓаат во уште поголема криза – еве што ни носи Венера во знакот на Девица, подгответе се за предизвици

Кога Венера преминува во друг знак, нашите животни приоритети се менуваат, а промените влијаат на нашите односи, како и на финансиската...
Живот и стил

Вистинско време за ЧИСТЕЊЕ НА ЖИВОТОТ: Следува одличен период за ПРОМЕНИ и НАПРЕДОК, а тајната е во ЕДНО

Пред се, во овој период сите можеме да очекуваме разни неочекувани промени, желба или потреба да смениме нешто во љубовта како и во пријателството,...
Хороскоп

Венера влегува во Девица! На 21 јули се менува сè – моќен астро период кој носи промени за овие хороскопски знаци!

Венера, планетата на љубовта, убавината и уживањето, влегува во знакот на Девица на 21 јули, а Марс ќе и се придружи на 27 јули. Поради влијанието...