венеција

Пронајдени се 39 резултати на тема „венеција“
Познати

НЕ СЕ ДВОЈАТ ЕДЕН ОД ДРУГ НИТУ СЕКУНДА: Џенифер Лопез и Бен Афлек пристигнаа во најромантичниот италијански град (ФОТО)

Бен Афлек пристигна во Венеција по повод 78 -от филмски фестивал во Венеција, придружуван од Џенифер Лопез, а парот беше фотографиран...
Вести Вести

Сведоштво на нашинец кој живее во Италија: Венеција е мртов град, од утре не одиме на работа, од семејството може да излезе само еден член!

Нашинец од Дебар кој живее со семејството во Италија за КУРИР посведочи за ситуацијата која се случува таму овие недели. Имено нашиот...