вело марковски

Пронајдени се 16 резултати на тема „вело марковски“
Вести

Марковски: Црниот биланс на починати од КОВИД 19 е доказ дека владата не знае да се справи со пандемијата и затоа мора да поднесе одговорност

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ д-р Вело Марковски вечерва во емисијата “Само вистина” на Канал 5 телевизија истакна...
Вести

Проф. д-р Марковски: Имаме најголема смртност во светот на милион жители од КОВИД во последните неколку недели, а кај власта изостанува одговорност

Загрижени сме како и сите граѓани за големата смртност, хаотичните мерки и немањето на стратегија за справување со КОВИД-19. Сметаме...
Вести

Марковски: Македонија за една недела има 2.500 новозаразени, а Комисијата тврдеше ќе немаме повеќе од 2.000 случаи за цела епидемија

Вело Марковски, член на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ утринава гостуваше на телевизија 24, каде истакна дека бројката на заразени од...
Вести

Марковски: Во Комисијата за заразни болести има само двајца инфектолози, не очекува лош период, власта не изгради никакви искуства

Проф. д-р инфектолог и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Вело Марковски во вечерашното гостување Што не е јасно на ТВ Алфа, вели дека во Комисијата...
Вести

Марковски: Не правењето на скрининг кај децата многу ќе не чини во следниот период, загрижувачка е смртноста во Македонија, има грешки во лекувањата

Професорот доктор инфектолог Вело Марковски, вечерва во гостување во Дневникот на Сител телевизија, истакна дека недостатокот од скрининг...