Велимир Смилевски

Пронајдени се 27 резултати на тема „Велимир Смилевски“
Скопје

Револтиран жител на општина Бутел му порача на градоначалникот: Никогаш повеќе Велимир Смилевски, избори се ближат (ФОТО)

Жителот на општина Бутел и новинарот Нерџи Валмир Кучи на својот Фејсбук профил сподели статус во кој вели дека ова не се улици на некоја...
Вести

Корисниците на социјалните мрежи удрија по Велимир Смилевски: Така ли ги товараш сега твоите тазе вработени на маршот на СДСМ? (ФОТО)

Втор ден социјалните мрежи горат по вчерашниот марш на СДСМ наречен „Чекориме за правда“ на кој присуствуваа присилени истомисленици...
Вести

Градоначалникот Смилевски за акцијата во Љуботен: Се надевам брзо ќе заврши оваа голгота на народот, полицијата да им го врати тутунот

Градоначалникот на општина Бутел, Велимир Смилевски застана во одбрана на жителите на Љуботен каде утринава Управата за финансиската...