Велимир Смилевски

Пронајдени се 42 резултати на тема „Велимир Смилевски“
Скопје

Костовски: Последниот криминал на Смилевски знаејќи дека ќе загуби носи одлука на совет вредна над 20 милиони

Велимир Смилевски си ги пакува своите куфери. Велимир Смилевски е сигурен во пораз и затоа денеска на само еден ден пред изборниот молк,...
Скопје

Костовски: Само што стана градоначалник Смилевски избрка од работа двајца луѓе со инвалидитет само затоа што се ВМРО

Кандидатот за градоначалник на општина Бутел од редовите на ВМРО-ДПМНЕ – Дарко Костовски, во своето гостување на дебатната емисија...
Скопје

Мицкоски: Во Бутел Велимир Смилевски е во коалиција со бандитите и криминалците кои го донесоа на власт, се’ им исполни, а на народот не му исполни ништо

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Бутел ја побара поддршката од граѓаните на општина Бутел за кандидатот за градоначалник...
Скопје

ВИДЕО: Велимир Смилевски најден во небрано, не знаеше да набори ниту еден проект изграден во неговото владеење

Кандидатот на СДСМ за градоначалник на општина Бутел, Велимир Смилевски во дуелот со неговиот противкандидат не знаеше да наброи ниту...
Скопје

Костовски до Смилевски: Вие 4 години сте потрошиле само да планирате, ниту еден од 15 носечки проекти кои ги ветивте не е реализиран

Кандидатот за градоначалник на Општина Бутел од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Дарко Костовски вечерва на дебатната емисија на ТВ21 каде дебатираше...
Скопје

Граѓаните од Бутел најмногу му веруваат на Дарко Костовски, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на општината

“Организацијата за граѓански активизам и независност” која се занимава со анализи, истражувања и граѓански активизам, за сопствени...
Вести

Костовски: Смилевски мандатот го потроши на префарбување на училишни огради и косење тревници, нема ниту една капитална инвестиција

Граѓаните на општина Бутел чувствуваат дека се заборавени, како тој дел од градот да е практично заборавен. И тоа е така затоа што за...
Општини

Костовски: Ете го нa дело „градоначалникот” во заминување Смилевски со нов циркуз, амбулантата се руши, а тој објави дека започна да се гради

Дарко Костовски преку статус на Фејсбук пишува дека градоначалникот на Бутел во заминување Велимир Смилевски направил нов циркус. -Ете...