велигденски јајца

Пронајдени се 15 резултати на тема „велигденски јајца“
Занимливости

Вака Русинките бојадисуваат јајца: Ги замотуваат во салфети, а со чепкалките за уши прават вистински магии (ВИДЕО)

Велигден веќе ни се приближува, а во четврток домаќинките ќе треба да ги бојадисаат своите велигденски јајца, па доколку се уште немате...