велгошти

Пронајдени се 5 резултати на тема „велгошти“
Хроника

Соседите ја најдоа мртва, на телото има видливи траги од насилство: Наредена обдукција на убиената жена во охридско

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Охрид по извршениот увид на лице место во семејна куќа во охридското село...