ватикан

Пронајдени се 54 резултати на тема „ватикан“
Вести

По повод Денот на Светите Кирил и Методиј, Ковачевски со својата ќерка ќе предводи делегација во Ватикан и Рим – таму ќе биде и бугарскиот премиер

Премиерот Димитар Ковачевски придружуван од ќерката Тамара Ковачевска утре и задутре ќе предводи делегација на Република Северна...
Вести

Соработниците во Ватикан приложуваат зелен сертификат за вакцинација за да добијат пристап до работните места

Соработниците во Ватикан сега мора да приложат зелен сертификат за вакцинација или прележан коронавирус за да добијат пристап до своите...