Васко Наумовски

Пронајдени се 7 резултати на тема „Васко Наумовски“
Вести

Наумовски во интервју за КУРИР: Сведоци сме дека нашата влада за клучните надворешно-политички прашања преговарала и на паркинзи во Дојран

Универзитетскиот професор и поранешниот вицепремиер за европски интеграции и амбасадорот во САД Васко Наумовски во интервју за КУРИР...
Вести

Наумовски: Само несериозна држава и дипломатија пред само 20-тина дена на влез во НАТО нема амбасадор во оваа најважна меѓународна безбедносна организација

За тоа колку власта предводена од СДСМ и Зоран Заев е заинтересирана за членство во НАТО во вечерашната емисија “Заспиј ако можеш”...