василево

Пронајдени се 22 резултати на тема „василево“
Општини

Андонов: Сериозно инвестирање во инфраструктурата и образованието за овие 100 дена се само почеток и вовед во она што во континуитет ќе се случува во општина Василево

„Општина Василево почна да се движи. Сериозно, обмислено, плански. Чекор по чекор во склад со можностите и ставање приоритет на најнеопходното. ...
Општини

Андонов: Василево ќе добие канализациони мрежи во сите населени места, субвенции за термофасади и клима уреди, повеќенамесни игралишта и филтер станици

Кандидатот за градоначалник на општина Василево од ВМРО-ДПМНЕ, Славе Андонов, на вечерашниот митинг во Василево истакна дека на Василево...
Општини

Атанасов: СДСМ во општина Василево за 50 отсто ќе ја зголеми администрацијата иако претходно критикуваше дека е пренатрупана

Локалната власт на СДСМ во општина Василево за само една година мандат ќе ја зголеми општинската администрација за 50 отсто. Станува...
Вести

Ѓеорѓиевски: Заев ветуваше загарантиран откуп и сигурна цена за земјоделските производи, наместо тоа сега го менува името

Василево и струмичко на своја кожа ја чувствуваат неспособноста на СДСМ. Илјадници земјоделци мака мачат и не знаат што да прават со...