Васил Гарванлиев

Пронајдени се 6 резултати на тема „Васил Гарванлиев“
Познати

Македонскиот пејач кој требаше да пее на Евровизија позитивен на корона- со торта во форма на вирусот славеше сам (ФОТО)

Македонскиот пејач Васил Гарванлиев има една добра и една лоша вест. Имено тој вчера, 02 ноември 2020 година наполни 36 години. Пејачот за...