Вардариште

Пронајдени се 15 резултати на тема „Вардариште“
Скопје

Шилегов за три години потрошил 741.000 евра за новогодишни китенки, а пари за санација на депонијата Вардариште нема

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов за три години потрошил неверојатни 741 илјади евра за новогодишни китења низ Скопје, но...
Скопје

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Тони отпад се фрлаат на дивите депонии во Ново Село, Визбегово и Вардариште, Шилегов не превзема ништо

Секој ден тони отпад се фрлаат на дивите депонии во Ново Село, Визбегово и Вардариште, а Шилегов не превзема ништо. Скопје е најзагадениот...
Скопје

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Кривична одговорност за Шилегов кој го труе Скопје среде зараза со корона, комунална хигиена исфрла шут на дивата депонија Вардариште

Во време кога се достигнува врвот во заразата со корона и кога имаме полициски час во главниот град, комунална хигиена на Петре Шилегов...
Вести

УМС на ВМРО-ДПМНЕ се приклучи кон акцијата за прехранување и згрижување на бездомните кучиња од Вардариште

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ се приклучи кон акцијата на голем број активисти кои носат храна на бездомните кучиња во Вардариште. Имено,...
Скопје

Активистите лути на Шилегов: Што се случува во Вардариште со донациите, храна, покривки, вакцини за згрижување на кучињата

Заловувањето на кучињата во последниот период активно се врши во повеќе градови низ државата. Од АХВ се доставени барања за дозволи...