ванеса брајант

Пронајдени се 7 резултати на тема „ванеса брајант“
Познати

Ванеса Брајант објави емотивно видео и порака која ќе ви го скрши срцето: „Мојот мозок одбива да прифати дека двајцата ги нема“

Сопругата на Коби Брајант и мајка на тринаесетгодишната Џиана Џиџи на Инстаграм објави емотивно видео од своте сакани кои на 26-ти јануари...
Познати

Полесно и е кога болката ја дели со целиот свет: Ванеса сподели фотографија од загинатата ќерка, а овие зборови ја кинат душата (ФОТО)

Ванеса Брајант, вдовицата на Коби Брајант која во стравичната несреќа покрај сопругот ја изгуби и ќерката Џијана, активна е на социјалните...
Кошарка

Објави две фотографии од кои ќе ви се распарчи срцето од тага: Неутешната Ванеса Брајант повторно се огласи на Инстаграм

Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Коби Брајант, минатата недела во хеликоптерска несреќа што се случи во близина на Лос...
Познати

ПОТРЕСНО СВЕДОШТВО: Вдовицата на Коби не може да заврши реченица без да плаче, а од оваа нејзина состојба ќе се расплачете (ФОТО)

  Сопругата на трагично загинатиот кошаркар Коби Брајант, Ванеса Брајант која во хеликоптерската несреќа ја загуби и 13 годишната...
Кошарка

Ја оженил кога таа имала 17 години: Неодамна прославија годишнина, а кога ќе дознаете каде Коби ја однел Ванеса ќе се стопите (ФОТО)

Светот втор ден е во неверување по веста дека легендарниот кошаркар Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа на 41 година заедно...