ванеса брајант

Пронајдени се 17 резултати на тема „ванеса брајант“
Познати

Отштета тешка 16 милиони: Сопругата на Коби Брајант победи на суд во случајот со сликите од хеликоптерската несреќа

Вдовицата на американската НБА-ѕвезда Коби Брајант, доби 16 милиони долари отштета поради протечените фотографии од телата на жртвите...
Познати

Вдовицата на Коби и го честиташе роденденот на својата почината ќерка со потресна порака: „Би сакала да си со нас“ (ФОТО)

Вдовицата на кошаркарската легенда Коби Брајант, Ванеса Брајант, на својот Инстаграм и го честиташе роденденот на својата ќерка Џана,...
Познати

Ванеса Брајант ги пронајде полицајците кои се фотографирале со мртвото тело на Коби – јавно ги објави нивните имиња и покрена тужба (ФОТО)

Ванеса Брајант, сопругата на трагично загинатата легенда на кошарката Коби, покрена тужба против четворица полицајци кои се сликале...
Познати

Ги загуби сопругот и ќерката, а насмевката на лицето ја врати многу брзо- сопругата на Коби Брајант оваа причина не ја крие од светот (ФОТО)

Пред точно една година, животот го загуби легендарниот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант, неговата 13-годишна ќерка Џиана...
Познати

ФОТО: „Секогаш заедно, засекогаш во нашите срца“ – Ванеса Брајант со трогателно сеќавање на последниот Божиќ со Коби и Џиана

Ванеса Брајант сподели трогателно враќање на Божиќ со нејзиниот покоен сопруг Коби Брајант и ќерката Џиана Брајант, кои и двајцата...
Познати

Ванеса Брајант објави емотивно видео и порака која ќе ви го скрши срцето: „Мојот мозок одбива да прифати дека двајцата ги нема“

Сопругата на Коби Брајант и мајка на тринаесетгодишната Џиана Џиџи на Инстаграм објави емотивно видео од своте сакани кои на 26-ти јануари...
Познати

Полесно и е кога болката ја дели со целиот свет: Ванеса сподели фотографија од загинатата ќерка, а овие зборови ја кинат душата (ФОТО)

Ванеса Брајант, вдовицата на Коби Брајант која во стравичната несреќа покрај сопругот ја изгуби и ќерката Џијана, активна е на социјалните...
Кошарка

Објави две фотографии од кои ќе ви се распарчи срцето од тага: Неутешната Ванеса Брајант повторно се огласи на Инстаграм

Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Коби Брајант, минатата недела во хеликоптерска несреќа што се случи во близина на Лос...
Познати

ПОТРЕСНО СВЕДОШТВО: Вдовицата на Коби не може да заврши реченица без да плаче, а од оваа нејзина состојба ќе се расплачете (ФОТО)

  Сопругата на трагично загинатиот кошаркар Коби Брајант, Ванеса Брајант која во хеликоптерската несреќа ја загуби и 13 годишната...
Кошарка

Ја оженил кога таа имала 17 години: Неодамна прославија годишнина, а кога ќе дознаете каде Коби ја однел Ванеса ќе се стопите (ФОТО)

Светот втор ден е во неверување по веста дека легендарниот кошаркар Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа на 41 година заедно...