ванчо петрушевски

Пронајдени се 26 резултати на тема „ванчо петрушевски“
Познати

Една година без Ванчо Петрушевски: Ни остави улоги кои вечно ќе се паметат, успеси, награди и спомени – вечна му слава!

Вчера се одбележа точно една година од смртта на Ванчо Петрушевски. Во несреќа во својот дом, загина еден од најславните македонски...
Познати

Денеска и тој им се придружи на легендите: Македонските народни приказни никогаш повеќе нема да изгледаат како порано

Македонската јавност овие денови со тага ја прими веста за прераното заминување на актерот Гоце Влахов кој беше најпознат по улогите...
Познати

Еве зошто ни беше омилен на сите: Да се потсетиме како Ванчо раскажува за “местенката“ што му ја направиле колегите (ВИДЕО)

Со овој дел од емисијата „Еден на еден“, ќе сфатите зошто Ванчо Петрушевски беше еден од омилените. Секогаш подготвен да ги насмее присутните,...
Вести

Мисајловски за Ванчо Петрушевски: Изгубивме голем човек, великан кој делеше насмевки, култура, а пред се човечност

Изгубивме голем човек, великан кој делеше насмевки, делеше култура а пред се човечност. Замина легенда со која израснаа многу генерации,...