ванчо ѓорѓиев

Пронајдени се 7 резултати на тема „ванчо ѓорѓиев“
Вести

Ѓорѓиев открива: Висок претставник на МНР за Цар Самоил нудел идеи кои ги апсолвираат погледите и ставовите на бугарската историографија

Професорот Ванчо Ѓорѓиев за „Тема на денот“ на Сител откри детали од последната средба на состанокот на историската комисија, кога...
Вести

Алфа дознава: Методија Белевски од МНР вршел притисок во Комисијата, му се заканувал на Ѓорѓиев за оставката

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички...
Вести

Мицкоски за оставката на Ѓорѓиев: Имаме јасна резолуција која ги штити нашите позиции, очекувам личните и политички интереси на власта да се стават на страна, апелирам на трезвеност

Шокирачки е што некој помеѓу двата изборни круга одлучува да распродава дел од македонскиот идентитет, да ја продава Македонија, на...
Вести

Историчарот Ѓорѓиев поднесе оставка од историската комисија: Заев прави притисоци за распродажба на идентитетот меѓу двата изборни круга!

Раководејќи се од професионалниот интегритет и личните принципи, ја известувам македонската јавност дека од денес, 22.10.2021 година, ја...