валандово

Пронајдени се 35 резултати на тема „валандово“
Вести

Мицкоски од Валандово: СДСМ ги понижува земјоделците, ние мораме да ставиме крај на сето ова понижување и омаловажување

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера оствари средба со граѓаните на општина Валандово. Пред присутните, Мицкоски потенцираше...
Вести

Мицкоски на отворање на нов штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Валандово: Нека остане запишано доаѓа времето кога власта ќе треба да се соочи за сите лажни ветувања

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на Валандово каде беше дел од отворањето на новиот штаб на ОК на ВМРО-ДПМНЕ...
Вести

Заев со транспарент „Само една има вистина, има една Македонија“ пречекан во Валандово, мал број граѓани на неговата трибина (ФОТО)

Премиерот на Република Македонија ја продолжува кампањата со која бара од граѓаните да гласаат „3А“ на референдумот за договорот со...
Вести

Мицкоски: Луѓето се безнадежни, а тоа е резултат на погрешните политики на Владата, нацрт спогодбата за името е соло игра на Заев

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓани на Валандово. Тој на средбата потенцира дека истиот...
Вести

Мицкоски: Економската сигурност мора да се врати, на Македонија и треба препородување и подобар стандард на граѓаните

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес ја посети конфекцијата „Дока“ од Валандово. -Успешен пример на развиен домашен бизнис...
Вести

Мицкоски во посета на Валандово: Граѓаните му се пожалија на реваншизам од Владата, тој порача дека тоа мора да се смени

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше на терен во Валандово. Тој го посети пазарот каде денес, во среда, е пазарен ден....
Вести

Ристовски: Избираме ново раководство кое ќе мора да војува на два фронта- Да ја зачува, но и да ја засили сплотеноста и единството помеѓу членовите на партијата

Низ историјата до денес ВМРО и ВМРО-ДПМНЕ покажувале и покажуваат приврзаност до идеалите на Македонија, конгресите биле историските...