валандово

Пронајдени се 25 резултати на тема „валандово“
Вести

Царовска во Валандово пуштила во употреба објект за најмалите кој не ги исполнува стандардите за намената (ФОТО)

Без потпис од надзорот и без технички прием, локалната власт во Валандово со министерката за труд и социјална политика Мила Царовска...
Вести

Силјановска: Обединување и заедништво на сите граѓани и масовно излегување на изборите се со цел враќање на правото и правдините во Македонија

Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова вечерва се обрати на граѓаните во Валандово. Силјановска...
Вести

Мицкоски од Валандово: Силјановска е симбол на правото и правдата, без компромисен борец и заштитник на законите и Уставот

Вчера Народот ја испорача вистинската сметка за она што го доживеа изминативе две години откако СДСМ и Зоран Заев се влада во Република...
Вести

Мицкоски од Валандово: СДСМ ги понижува земјоделците, ние мораме да ставиме крај на сето ова понижување и омаловажување

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера оствари средба со граѓаните на општина Валандово. Пред присутните, Мицкоски потенцираше...
Вести

Мицкоски на отворање на нов штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Валандово: Нека остане запишано доаѓа времето кога власта ќе треба да се соочи за сите лажни ветувања

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше во посета на Валандово каде беше дел од отворањето на новиот штаб на ОК на ВМРО-ДПМНЕ...
Вести

Заев со транспарент „Само една има вистина, има една Македонија“ пречекан во Валандово, мал број граѓани на неговата трибина (ФОТО)

Премиерот на Република Македонија ја продолжува кампањата со која бара од граѓаните да гласаат „3А“ на референдумот за договорот со...