вакцинирање

Пронајдени се 56 резултати на тема „вакцинирање“
Вести

И ДЕНЕСКА ХАОС НА ТАБАНОВЦЕ ОД РАНО УТРОВО – македонските граѓани итаат кон вакцини во Србија, камерите намерно исклучени на преминот!

На граничниот премин Табановце, поради зголемен интензитет, чекањето за излез од државата е околу 40 минути, информира Автомотосојузот...
Вести

Важна информација: Доколку немате добиено термин за вакцинација, немојте да патувате во Србија – нема да бидете вакцинирани

Директорот на Канцеларијата за Еуправа Михаило Јовановиќ ги повика граѓаните од соседните земји, кои што немаат закажано термин за...